این مشکل برای زوجینی به وجود می آید که علیرغم ازدواج و برقراری رابطه جنسی نتوانسته اند نزدیکی قابل قبول و رضایت بخشی با یکدیگر برقرار کنند

واژینیسموس به چه عارضه ای در لگن بانوان گفته می شود این مشکل تناسلی چگونه قابل درمان خواهد بود مقاربت دردناک نشانه ابتلا به این بیماری زنانه می باشد .تشخیص واژینیسم چگونه امکانپذیر خواهد بود ؟

واژن یک مجرای ارتجاعی و عضلانی با پوششی نرم و انعطاف  پذیر است که روان کاری و احساس جنسی را ایجاد می کند. واژن، رحم را به دنیای بیرون مرتبط می کند.

واژینیسموس اختلالی است که شامل اسپاسم در عضلات کف لگن اسشت. واژینیسموس می تواند برقراری رابطه جنسی را دردناک، سخت و حتی غیر ممکن کند.

واژینیسموس نوعی اختلال در عملکرد جنسی است که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. تجربه تروما در حین روابط جنسی قبلی، عوامل روانی و سابقه درد و ناراحتی در مقاربت جنسی از جمله شایع ترین علل ابتلا به این عارضه هستند. با این حال، گاها علت مشخصی وجود ندارد.

به اسپاسم کنترل نشده و غیر ارادی عضلات واژن گفته می‌شود. این اسپاسم باعث می‌شود که مقاربت جنسی برای زنان دردناک شود. واژینیسموس یک اختلال پیچیده است، چون هم از عوامل فیزیکی و هم از عوامل روانی تاثیر می‌پذیرد.

خیلی وقتا پای صحبت خانوما که میشینی شروع میکنن ناله کردن از رابطه جنسیشون.... اینکه درد دارم، اصن دوست ندارم شروع کنم، وقتی شوهرم میاد سمتم تمام بدنم سفت میشه میترسم گریه میکنم و .....

واژینیسموس یکی از اختلالات رایج در زنان است که به صورت دردهای ناگهانی در هنگام نزدیکی و با ترس از رابطه جنسی ایجاد می شود.

برای برخی از زنان، عضلات واژن در طول نفوذ به واژن به طور غیراختیاری یا به طور مداوم منقبض می شوند.

واژینیسم یا واژینیسموس یکی از انواع اختلالات جنسی زنانه است. واژینیسم کاملا غیرارادی و غیر قابل کنترل بوده و مانع از دخول آلت تناسلی مرد و نزدیکی و حتی ورود هر جسم خارجی حتی انگشت به مهبل می شود. این واکنش منشاء جسمی ندارد. در حقیقت واژینیسم، واکنش ناخودآگاه شخص مبتلا به ورود هر جسم خارجی‌ به واژن است.

درمان واژینیسموس