سندرم تخمدان پلی کیستیک ممکن است بدون هیچ گونه علامتی باشد و در این حالت معمولاً بی ضرر می باشند. اما در برخی موارد، این توده های به هم چسبیده (سیست) سبب بروز علائمی می شوند که نشان می دهد فرد دچار سندرم شده است. این علائم معمولاً شامل بروز آکنه، چاقی و افزایش وزن، رویش موهای زائد بویژه بر روی صورت و سینه و همچنین متوقف شدن پریود و یا پریودهای نامنظم می باشد که ممکن است منجر به ناباروری نیز بشود.

در مورد سندرم تخمدان پلی ­کیستیک چه اطلاعاتی دارید؟ آیا این عارضه درمان دارد؟ آیا باعث ناباروری و نازایی در فرد مبتلا می شود؟ آیا نوجوان شما از پریود نامنظم رنج می برد؟ آیا او شاهد رشد موهای زائد در قسمت­ های خاصی از بدنش است؟ اگر جواب شما مثبت است بهتر است که مطلب ما را بخوانید. دختر عزیز شما ممکن است از سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS رنج ببرد. PCOS چیست؟ چگونه آن را تشخیص دهید؟ چگونه آن را درمان کنید؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک از بیماری های رحمی رایج در بانوان و دختران جوان است. این عارضه با استرس، چاقی، دیابت، کم تحرکی و اختلالات هورمونی ارتباط مستقیمی دارد که با بررسی علائم بالینی و سونوگرافی از رحم قابل تشخیص خواهد بود.

این روزها در مورد سندرم تخمدان پر کیست، زیاد صحبت می شود و فکر می کنم کمتر کسی باشد که با این بیماری آشنایی نداشته باشد. در واقع این بیماری با علائمی همچون چاقی و هیرسوتیسم یا همان رویش موهای زائد و قاعدگی نامنظم تشخیص داده می شود.

از سندرم تخمدان پلی کیستیک چه میزان اطلاع دارید و از راههای درمانی آن چه می دانید.

از جمله مزایای استفاده از زردچوبه می توانیم به درمان تنبلی تخمدان در بانوان اشاره کنیم. این عارضه در اکثر بانوان مشاهده می شود. کورکومین موجود در این ادویه تاثیرات مهمی بر رفع این عارضه در بانوان میگذارد. در ادامه به نتایج تحقیقات پژوهشگران دانشگاه خوارزمی در این رابطه اشاره خواهیم کرد.

یکی از بیماری‎ های شایع زنان سندرم تخمدان پلی کیستیک است که به صورت عامیانه تنبلی تخمدان گفته می ‎شود. این بیماری برای بانوان، به خصوص آنهایی که به تازگی زندگی خود را آغاز نموده‎اند و قصد باردار شدن دارند، درد سرساز است و در بیشتر موارد تا زمانی که درمان نشود، امکان بارداری وجود ندارد.

تخمدان های پلی کیستیک را با روش های تغذیه ای مناسب می توانید درمان کنید مراقب خورد و خوراک خود باشید موادقندی و چربی های اشباع باعث شدت یافتن و طولانی تر شدن بیماری تان خواهند شد پایین آوردن وزن و کنترل و تنظیم قند و چربی خون بر درمان تخمدان های پلی کیستیک تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت .

به بانوانی که مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند توصیه می کنیم در غذاهای روزانه خود از سویای بیشتری استفاه کنند و از فواید درمانی آن برای رفع این تبنلی تخمدان خود کمک بگیرند درمان نازایی ،تسکین علائم آزار دهنده دوران یائسگی، پیشگیری از سرطان سینه و پروستات، مفید برای سلامت استخوان ها و پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی از جمله فایده های استفاده از سویا برای بدن است.

کم‌ کاری تخمدان از بیماری‌ های مشهوردر خانمها است که بیشتر به دلیل  ارثی بودن در فامیل (خواهر، مادر، عمه، خاله و…) رخ میدهد. عمده ترین نشانه این بیماری، عادت ماهیانه دیر به دیر و بعضی وقتها هر چند ماه یکبار است.

درمان تنبلی تخمدان