سرطان گردن رحم یا Cervical Cancer(سرطان دهانهٔ رحم)یک گونه از سرطان میباشد که شروعش از گردن رحم صورت میگیرد.سرطان دهانهٔ رحم بعلت اینکه سلول بصورت غیر طبیعی رشد میکند بوجود می آید و باید بگوییم که گسترش این سلول ها در سایر عضوهای بدن امکانپذیر است و میتوانند به اعضای دیگر بدن حمله کنند.

از بیماری هایی که این روز ها گریبان گیر عده ای از زنان است ، میتوان به سرطان دهانه رحم اشاره کرد. اگر این سرطان را به موقع شناخته و درمان کنیم ، می توان از پیشترفش جلو گیری کرد ، اما چگونه این امر ممکن است؟ چه روشی برای شناخت این موضوع وجود دارد؟ در این مطلب به بررسی و توضیح روش پاپ اسمیر می پردازیم.

در مورد فریز دهانه رحم چه می دانید؟ چرا بعضی از زنان نیاز به فریز دهانه رحم پیدا می کنند؟ آیا فریز دهانه رحم عوارضی دارد؟ در این مقاله از بخش بیماری ها و سلامت زنان دکتر سلام به بررسی فریز دهانه رحم و کاربرد آن در سرطان دهانه رحم می پردازیم. همچنین کاربرد سرمانی درمانی یا کرایوسرجری در فریز دهانه رحم را مورد تحلیل قرار می دهیم. در این مقاله از بخش سلامت زنان و پزشکی دکتر سلام به بررسی فریز دهانه رحم می پردازیم.

مهندسان ژنتیک موفق شدند، واکسنی با کمک ویروس HPV تولید کنند.  این واکسن با جداسازی و خالص نمودن پروتئین ویروس HPV، ساخته شده است. وقتی واکسن گارداسیل به فردی تزریق می شود، سیستم ایمنی بدن را بر علیه ویروس HPV یا همان زگیل تناسلی تحریک می کند. با دکتر سلام همراه باشید و واکسن گارداسیل.

دانشی کم می تواند راهی طولانی را در مبارزه با سرطان دهانه رحم طی کند. کارشناسان معتقدند که میزان مرگ و میر ناشی از سرطان دهانه رحم در بیش از 50 درصد در چهار دهه گذشته کاهش یافته است.

بهداشت زنان مسئله بسیار مهمی است که باید همواره زنان آن را جدی بگیرند و این مهم را به فرزندان خود نیز آموزش دهند. چرا که ممکن است از رعایت نکردن بهداشت به سادگی هرچه تمام تر به سرطان دهانه رحم مبتلا شوند. در این مطلب برای شما از سرطان دهانه رحم صحبت کرده ایم.

اکثر موارد سرطان دهانه رحم ناشی از HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) است. واکسن HPV به شکل موفقیت آمیزی از HPV پیشگیری می‌کند و CDC (مرکز پیشگیری و کنترل بیماری) تزریق این واکسن را برای همه افراد پیش از نوجوانی توصیه می‌کند.

درمان سرطان دهانه رحم در مراحل اولیه آن معمولا به صورت هیسترکتومی (خارج کردن رحم) است که این روش جراحی معمولا موفقیت آمیز است.

مرد‌ها هم دچار زگیل می‌شوند و این بیماری فقط منحصر به خانم‌ها نیست؛ اگرمی‌توان با روش‌هایی مانع بروز سرطان شد.

محققان در یک مطالعه به بررسی تاثیر نوعی داروی ضد بارداری در پیشگیری و درمان سرطان دهانه رحم پرداختند.

درمان سرطان دهانه رحم