سرطان پستان از خطرناک ترین بیماری هایی است که سلامت بانوان را تهدید میکند. امروزه تمامی خانم های بالای 40 سال باید تست های غربالگری مربوط به این سرطان خطرناک و مرگبار را انجام دهند و سلامت خود را از نظر این عارضه بررسی کنند. با استفاده از تصویربرداری به روش ماموگرافی و سونوگرافی می توانید این سرطان خطرناک را تشخیص دهید. اضافه وزن و مصرف مشروبات الکلی تاثیرات منفی زیادی در ابتلا به این سرطان خطرناک خواهند گذاشت.

همانطور که می دانید، تمرینات ورزشی باعث می شود که خستگی شما کاهش پیدا کند. همچنین در افرادی که مبتلا به سرطان سینه هستند و تمرینات منظم ورزشی انجام می دهند، باعث تحریک سلول های مغز می شود. در این مقاله می خواهیم به بررسی فواید ورزش برای این افراد بپردازیم.

محققان در جدیدترین پژوهش خود متوجه این موضوع شده اند، خانم های که از 40 سالگی شروع به غربالگری ماموگرافی می کنند از ابتلا به سرطان سینه تا 40 درصد پیشگیری می کنند.

سرطان سینه یکی از خطرناک ترین انواع سرطان هاست که در صورت ابتلا به این سرطان بسته به شدت و نوع خوش خیم و یا بد خیم بودن سرطان پزشک معالج مجبور به تخلیه سینه خواهد شد و یا اینکه در اثر شدت بیماری فرد مبتلا خواهد مرد. تغذیه یکی از مهم ترین موارد در ابتلای فرد به سرطان است. در  ادامه به بررسی ارتباط بین تغذیه و پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه خواهیم پرداخت. اصلاح رژیم غذایی و کنترل وزن در پیشگیری از سرطان سینه موثر است. نتایج حاصل از یک پژوهش که توسط گروه پژوهشی پیشگیری از سرطان پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی انجام گرفت، نشان میی دهد؛ تغذیه و اصلاح رژیم غذایی و همچنین کنترل وزن به عنوان یک متغیر محیطی قابل تغییر و تاثیرگذار در پیشگیری از سرطان پستان است که می‌تواند میزان ابتلا به سرطان پستان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند نسبت به دیگر بانوان آسیب پذیرتر هستند. این افراد هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ جسمی نیاز به مراقبت دارند. آن ها باید استرس خود را کاهش دهند، این بیماران نیاز به استراحت و تقویت روحیه دارند خندیدن و شادبودن برای بانوان مبتلا به سرطان سینه الزامی و ضروری است.

اگر می خواهید با سرطان پستان مقابله کنید و از ایجاد آن در بدنتان پیشگیری کنید پیشنهاد می کنیم از برخی مواد غذایی مفید در این زمینه استفاده کنید. انواع کلم ها، لبنیات کم چرب و مواد غذایی رنگ روشن کمک زیادی به شما در این زمینه خواهند کرد.

کسانی که برای درمان سرطان سینه، رادیوتراپی انجام می دهند احتمال دارد که با عوارضی مانند التهاب و قرمزی پوست، خستگی و تورم سینه رو به رو شوند که این ها عوارض ناشی از رادیوتراپی برای درمان سرطان سینه می باشد. 

یکی از بیماری های بسیار خطرناک در جهان، سرطان سینه است که بسیار شایع هم می باشد. خانم ها نسبت به مردان بیشتر دچار سرطان سینه می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقاتی که در خصوص عوارض درمان سرطان سینه توسط محققان دانشگاه جرج تاون آمریکا صورت گرفته است متوجه این موضوع شده اند که مصرف سویا و کلم بروکلی می تواند عوارض درمان سرطان سینه را کاهش دهد. 

در مورد سرطان سینه چه می دانید؟ همانند انواع دیگر سرطان ها، سرطان پستان نیز ناشی از رشد خارج از قاعده سلول های غیر طبیعی در پستان است. این سلول ها ممکن است به دیگر نقاط بدن نیز حرکت کنند. زمانی که این اتفاق می افتد، سرطان، متاستاز نامیده می شود. در این مقاله از بخش بیماری های دکتر سلام به شما خواهیم گفت که سرطان پستان معمولا در یک ناحیه کوچک و محدود در غددی که شیر تولید می کنند (کارسینوم لوبولار) و یا در کانالی (کارسینوم دوکالت) که شیر را به نوک پستان می رسانند، ایجاد شود. سرطان می تواند در پستان رشد کرده و بزرگتر شود و از طریق کانال ها به غدد لنفاوی اطراف برسد و یا از طریق جریان خون به اندام های دیگر سرایت کند. سرطان ممکن است رشد کند و بافت اطراف پستان، مانند پوست و یا دیواره سینه را مورد حمله قرار دهد. انواع مختلفی از سرطان پستان وجود دارند که با سرعت های متفاوتی، در حال گسترش هستند. برخی از انواع آن، سال ها طول می کشد تا از پستان خارج شوند در حالی که برخی دیگر رشد کرده و به سرعت پخش می شوند.

درمان سرطان سینه