روی کمک مامای همراه حساب کنید

یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 ساعت 13:08
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مامای همراه آموزش های مربوط به زایمان و روش های کاهش درد را دیده است و درحمایت روحی و فیزیکی مادر هنگام تولد نقش بسزایی دارد. کمک های مامای همراه رو با همسر اشتباه نگیرید نقش همسر در بارداری و زایمان کاملا متفاوت خواهد بود.

در زمان زایمان طبیعی فعالیت های صحیح فیزیکی و حمایت های روحی برای مادر بسیار مفید است و روند زایمان را راحت تر میکند. مامای همراه یکی از راه های کمک به ماردان در هنگام تولد فرزندشان است. داشتن مامای همراه کاملا اختیاری است و لزومی برای مادران ندارد برای تصمیم گیری در این مورد می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

مامای همراه کیست و چه کاری انجام می دهد؟

مامای همراه فردی است که برای آگاهی دادن و مشاوره، حمایت فیزیکی و روحی از مادر در طول بارداری آموزش دیده است. از مامای همراه خود درخواست معاینه یا مشاوره پزشکی نکنید زیرا او هیچ اطلاعات تخصصی در این زمینه ها ندارد.

مامای همراه علاوه بر کمک به شما در مراحل زایمان و خود زایمان، در طول بارداری و بعد از تولد فرزند نیز می تواند مشاور و همراه خوبی برای شما باشد. البته ما هم در قسمت بارداری هفته به هفته یک زن در طول بارداری همراه شما هستیم.

نمونه هایی از حمایت های مامای همراه

در طول مراحل زایمان ماساژ های لازم را برای شما انجام می دهد و با آموزش تنفس به شما کمک به کمتر شدن درد زایمان می کند.
در طول مراحل بارداری و زایمان با آرامش، حمایت های روحی لازم را فراهم می کند.
اگر در دوارن بارداری نیاز داشتید با کسی صحبت کنید، مامای همراه گوش شنوای شما خواهد بود.
اگر درباره مراحل زایمان و یا اقداماتی که ممکن است در زایمان انجام شود نیاز به اطلاعات داشتید، روی کمک مامای همراه حساب کنید. مطلب مراحل زایمان طبیعی را بخوانید.
گاهی اوقات ارتباط با تیم پزشکی برای شما سخت خواهد بود، مامای همراه می تواند به شما در این مورد کمک کند.
مامای همراه در مراحل زایمان و بارداری به برقراری آرامش اطرافیان شما کمک می کند.
بعد از زایمان در شیردهی و نگهداری کودک به شما کمک می کند و راهکارهایی را برای اولین حمام کودک، آرام کردن نوزاد، مراقبت از بند ناف و ... به شما می دهد.

فواید مامای همراه

حمایت روحی مامای همراه باعث ایجاد یک تجربه مثبت از زایمان و بارداری برای مادر و اطرافیان او می شود. مطالعات نشان می دهد داشتن مامای همراه احتمال نیاز به دارو و افسردگی بعد از زایمان را در مادر کاهش می دهد.

فاوت بین مامای همراه و ماما را بدانیم

مامای همراه آموزش تخصصی و پزشکی ندیده و نمی تواند مشاوره پزشکی به شما بدهد. اما ماما به طور تخصصی برای زایمان آموزش داده شده و در زایمان به پزشک نیز کمک می کند.

تا اینجا متوجه شدیم که وجود مامای همراه می تواند به حفظ آرامش و زایمان راحت تر کمک کند. و حالا به سوالاتی که در این باره ممکن است برایتان پیش بیاید، می پردازیم:

همسرم در طول زایمان همراهم است آیا با این وجود نیاز به مامای همراه دارم؟

بله مامای همراه نمی تواند جایگزین حمایت روحی و فیزیکی همسر شما شود. هر دو مکمل هم هستند و با کمک همسرتان یک تیم حمایتی خوب برای شما خواهند بود.

آیا برای زایمان سزارین نیازی به مامای همراه دارم؟

مامای همراه معمولا در زایمان طبیعی و مراحل آن به مادر کمک می کند اما حضور وی در زایمان سزارین هم می تواند مفید باشد و علاوه بر کمک به شما باعث تقویت ارتباطاتان با تیم پزشکی خواهد بود. بهترین زمان داشتن مامای همراه، در ماه های چهارم یا پنجم است تا در انتخاب نوع زایمان و تصمیم گیری هایتان به شما کمک کند.

منبع: یک زن

 
خواندن 283 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.